Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[G2NK] Revisioned
#1

[Obrazek: qIzT2iw.png]
Opis: „Ale żyje… powrócił!” Tymi słowami najlepiej będzie podsumować mój projekt. Revisioned bowiem to nie mod, który skupia się na wprowadzaniu kilkuset zadań miernej jakości, setki NPC, których równie dobrze mogłoby nie być czy pięćdziesięciu nowych światów, które służą jedynie do grindowania. Nie, projekt ma na celu ulepszyć i rozwinąć to, co znamy i lubimy z Nocy Kruka, jednocześnie nie odrzucając liczbą zaproponowanych zmian i ich jakością. Skupiamy się na poprawie designu świata, rozbudowie terenu, poprawie błędów i przedstawieniu na nowo niektórych rozwiązań technicznych, jakie kulały w jakże lubianej przez nas grze. 
Skąd motywacja? Początek moda bierze się z dość rozbudowanego posta dotyczącego Mordraga na grupie „Jak będzie w Khorinis?”, który ostatecznie zachęcił do stworzenia własnego dodatku, który de facto mógłby nam zastąpić oryginalną grę bez większego problemu. Razem z grupą zapalonych modderów, praktycznie każdego dnia wprowadzamy mniejsze, większe zmiany, które uprzyjemnią moim skromnym zdaniem rozrywkę, a nie na siłę ją przedłużą, jak to bywa w przypadku paru addonów stworzonych już do tej gry. Za cel obieramy sobie być bardziej zaawansowanym Atariarem, VBE czy YAUPem, a nie kolejnym Returningiem czy Przeznaczeniem.
Cechy modyfikacji:
- zwiększenie terenu do grania. Khorinis zostało wymienione na te z L’Hiviera z własnymi poprawkami w świecie m.in. usunięciem zbędnego nadmiaru drzew znacznie obciążających silnik. Górnicza Dolina została powiększona o tereny Wasteland Moda, przy czym dodatkowo światy (Cmentarzysko Orków, Wolna Kopalnia czy zawalona Świątynia Śniącego) zostały przyłączone do OldWorlda. Ponadto Opuszczona Kopalnia w modzie stanowić będzie faktyczny ZEN do przebycia, by dostać się do Górniczej Doliny i odwrotnie. Jarkendar zostanie wykorzystany z modyfikacji Varus Biker Edition.
- poprawa baboli związanych z tłumaczeniem. Dużo osób wychodzi nie wiadomo skąd z założenia, że spolszczenie Gothica jest idealne. Nic bardziej mylnego. Gothic to gra z mnóstwem baboli w tłumaczeniu przedmiotów, poszczególnych kwestii, a także dodatek Nocy Kruka wprowadził w paru przypadkach dwa głosy przypadające dla jednego NPC. W modyfikacji postaramy się jak najwięcej tych kwestii poprawić, wygładzić niektóre tłumaczenia, a z pomocą świetnych aktorów nagrać część kwestii na nowo.
- poprawa bugów znanych z podstawowej wersji gry. Mnożenie stali, bicie Bustera i odsprzedawania raz kolejny rogów cieniostwora czy odkupowanie książki rachunkowej Lehmara lub almanachu opętanych od Vatrasa. Te znane exploity, które są dla nie niczym innym jak bugami zostały już usunięte z gry i niech Innos da usunąć ich jak najwięcej.
- większe zróżnicowanie NPC w grze. Każdy fan wie, że daną twarz przynajmniej spotkamy dwa razy w grze, a niektóre przypadki liczą ich nawet 14! W Revisioned nie jest to już dłużej problemem, gdyż każdy imienny NPC ma od teraz własną teksturę twarzy, a zwiększenie liczby ubrań i pancerzy pozwoli na jeszcze większą różnorodność wśród postaci.
- zwiększenie logiki świata. Łowcy smoków noszących średnie i ciężkie zbroje, które są wykonane ze smoczych łusek i jaj? Najemnicy posiadający wszyscy te same pancerze i organizujący się w jedną strukturę w miesiąc? Bezimienny mówiący o zadaniu, które nigdy nie miało miejsca w pierwszej odsłonie? Przez delikatną edycję linii dialogowych czy też wprowadzaniu kolejnych zestawów pancerzy, daję możliwość graczom na odczucie większej imersji podczas gry, a nie skupianiu się na głupotkach oferowanych nam przez Piranha Bytes.
- większa liczba potworów w grze. Jednym z krytykowanych przeze mnie rozwiązań przy Nocy Kruka jest zwiększenie liczby potworów… przez dodanie tych z Gothica. Teraz nie jest to już dłużej bolączką, ponieważ brzytwy (brzytwiaki stanowią osobny gatunek), ogary i kąsacze (w Jarkendarze też są, ale korzystają z innej tekstury) biegają po Górniczej Dolinie, a hieny, pantery czy aligatory spotkamy w Jarkendarze. Postawiłem na duże zróżnicowanie między regionami wyspy, a taki Irdorath praktycznie w całości zyskał nowe potwory. 
- walki z bossami. Hej, a pamiętacie jak walczyliśmy pierwszy raz ze smokami i oczekiwaliśmy takiego epickiego starcia i liczyliśmy, że z każdym smokiem będzie inaczej? A pamiętacie Wasz zawód, że taktyka smoków to rzucanie kulami ognia i odrzucanie nas, a do tego danie im absurdalnej regeneracji? No właśnie… Teraz wprowadziliśmy parę nowych walk z bossami, których charakteryzuje etapowość i zróżnicowanie. 
- i wiele, wiele innych…
Modyfikacja korzysta z zasobów innych modyfikacji, ponieważ nie widzę sensu w tworzeniu kolejny raz tych samych modyfikacji czy modeli, tylko po to, by powiedzieć „moje”. Jesteśmy małym community i nie powinniśmy pieklić się o to, że ktoś z szacunkiem do gry i autorów korzysta z zewnętrznych zasobów. Oczywiście modyfikacje, jak i autorzy poszczególnych autorów zostaną umieszczeni w creditsach.

I na koniec członkowie teamu, bez których jako człowiek o niewielkich umiejętnościach, nie zrobiłbym wiele:
- Siemekk: skrypty, Union
- bogu9821: skrypty, Union
- Splash: skrypty
- Centuris: modele i tekstury
- Cruc: skrypty
- OrtegaX: skrypty, vobowanie, modele i tekstury
- Rysa: grafika 2D
- Fabio: testy
- WinterKing Kereth: konsultacje
- nashadu: konsultacje

Screeny

Materiały wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=-NkMDQB5V0k

[Obrazek: spineSignature.php?name=Szymon&language=Polish]
Odpowiedz
#2

Hmm… Piszesz, że chcesz wykorzystać Jarkendar z VBE. Tyle że te nowe miejscówki w tym modzie nie były dla ozdoby, one były związane z nowymi zadaniami, których ty, jak mniemam, nie chcesz dodawać. Na pewno dobrze to sobie przemyślałeś?

[Obrazek: zFtRxXG.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
Odpowiedz
#3

A co w tym złego? Te miejscówki mogą być zagospodorowane jako miejsca do exploringu. Tam jest raptem dodatkowa plaża i ścieżka, idealna by się przejść po okolicy i jakiś łup zdobyć :P

[Obrazek: spineSignature.php?name=Szymon&language=Polish]
Odpowiedz
#4

No nie tylko, ale jak tam chcesz. :P Mam nadzieję, że dołożysz też coś od siebie przy okazji, na przykład w Świątyni Śniącego.

[Obrazek: zFtRxXG.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
Odpowiedz
#5

Miejsca tylko po to, by były dla "eksploringu i expa" śmierdzą Returningiem. Oczywiście to tylko moje zdanie.
Odpowiedz
#6

Wszystkie te zmiany są jak najbardziej na plus, tyle że przy rozgrywce niespecjalnie się na to zwraca uwagę. Przedało by się jeszcze troche nowych zadań, a najlepiej jakiś nowy duży wątek. Ale niestety widze, ze z jakiegoś powodu nie chcesz iśćw tą stronę. Szkoda.
Odpowiedz
#7

Trzymam kciuki za projekt, osobiście mam podobne zdanie jak Quasch, jako że ogrywałem VBE, fajnie byłoby znaleźć coś nowego, ciekawego np. właśnie w takiej świątyni. A co do nowych miejsc, to mam nadzieję, że oprócz exploringu i expienia, dodasz jakieś ciekawe smaczki lub ciekawy łup. Wtedy nie ma się takiego niedosytu. Zawsze mnie to irytowało, że w jakieś ciekawej miejscówce mamy kufer z 2 wytrychami, serem i 20 szt złota xd
Odpowiedz
#8

(19-03-2020, 19:24)Quasch napisał(a):  No nie tylko, ale jak tam chcesz. :P Mam nadzieję, że dołożysz też coś od siebie przy okazji, na przykład w Świątyni Śniącego.

Cóż, no przede wszystkim będzie to solidnie zawalona świątynia, na pewno nie będzie to motyw wzięty z Globala/Returna/Xeresa, no i też mam trochę oleju w głowie, by nie wprowadzać kolejnych pułapek i zagadek jak w VBE, bo to moim zdaniem wybijałoby z imersji.
(19-03-2020, 19:52)Fabiosek napisał(a):  Miejsca tylko po to, by były dla "eksploringu i expa" śmierdzą Returningiem. Oczywiście to tylko moje zdanie.
Oczywiście rozumiem, że dla Ciebie każda jaskinia i plaża w Khorinis czy w Górniczej Dolinie, która nie ma zastosowania już śmierdzi Returningiem?
(19-03-2020, 20:28)wogsel napisał(a):  Wszystkie te zmiany są jak najbardziej na plus, tyle że przy rozgrywce niespecjalnie się na to zwraca uwagę. Przedało by się jeszcze troche nowych zadań, a najlepiej jakiś nowy duży wątek. Ale niestety widze, ze z jakiegoś powodu nie chcesz iśćw tą stronę. Szkoda.
No cóż, nie pograsz.
(19-03-2020, 21:38)Nuxemo napisał(a):  Trzymam kciuki za projekt, osobiście mam podobne zdanie jak Quasch, jako że ogrywałem VBE, fajnie byłoby znaleźć coś nowego, ciekawego np. właśnie w takiej świątyni. A co do nowych miejsc, to mam nadzieję, że oprócz exploringu i expienia, dodasz jakieś ciekawe smaczki lub ciekawy łup. Wtedy nie ma się takiego niedosytu. Zawsze mnie to irytowało, że w jakieś ciekawej miejscówce mamy kufer z 2 wytrychami, serem i 20 szt złota xd

‌Tu się zgodzę, przy ciekawszych miejscówkach można nad czymś takim pomyśleć :P

[Obrazek: spineSignature.php?name=Szymon&language=Polish]
Odpowiedz
#9

Cytat:Bezimienny mówiący o zadaniu, które nigdy nie miało miejsca w pierwszej odsłonie?
O jakim zadaniu mowa?
Odpowiedz
#10

(20-03-2020, 01:16)Orik napisał(a):  
Cytat:Bezimienny mówiący o zadaniu, które nigdy nie miało miejsca w pierwszej odsłonie?
O jakim zadaniu mowa?
Chyba o odzyskaniu amuletu, jak rozmawiasz z bandytą, tym od obozu Cavalorna.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości