Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[G1] Edycja Rozszerzona 2.0 FULL PL (zapowiedź)

[Obrazek: j98Iau8.png]

przedstawiają

[Obrazek: Y4l6T7x.png]
[Obrazek: 0K7rTcc.png]

Opis modyfikacji:

Jest to obszerny dodatek uzupełniający do gry Gothic. Projekt skupia się przede wszystkim na tym, czego nie dokończyli twórcy gry, oraz na wprowadzeniu nowych elementów. Gracz ma teraz możliwość większej interakcji ze światem — może warzyć mikstury, kopać rudę czy pracować dla mieszkańców Kolonii. Ponadto rozbudowane zostały wątki fabularne z podstawowej wersji gry. Jako Bezimienny będziemy mieli możliwość stawić opór tyranom takim jak Gomez czy Ryżowy Książę. Znudzeni klasycznym podziałem na trzy gildie poczują nieco świeżości w Obozie Bandytów. Bandyci to grupa osób, która postanowiła zignorować plany magów, polecenia Magnatów i odrzuciła wiarę w Śniącego. Ci ludzie to wyrzutki z różnych obozów, dla których liczy się przetrwanie, a nie ideały…

Cechy:

* Nowa gildia: Bandyci
* Możliwość szybkiej podróży
* Nowe obozy myśliwych i łowców orków
* Ponad 100 nowych zadań
* Rozbudowana alchemia
* Nowe bronie
* Nowe postacie i dialogi
* Możliwość zamawiania broni u kowali
* Kryształy dodające bonusy
* Nowa jakość grafiki
* Usprawniony system powiadomień
* Poprawa wielu bugów i niedoróbek
* Palenie różnych rodzajów tytoniu w fajce wodnej
* Duża ilość nowych animacji
* Rosnące ceny atrybutów
* Walka broniami białymi podzielona na 10 poziomów
* Wydobywanie rudy i złota
* Gotowanie przy użyciu przepisów
* Nowe umiejętności łowieckie (pozyskiwanie sadła kretoszczura, mięsa gadów i inne)
* Możliwość modlitwy do bogów i proszenia ich o łaski
* Możliwość zostania Kretem lub Kopaczem
* Wiele wydarzeń fabularnych: spotkanie czterech przyjaciół, bunt zbieraczy, zatargi o Opuszczoną Kopalnię
* Zadania różnego typu: poszukiwanie przedmiotów, kombinowanie z dialogami, naprawianie palisady i inne
— i wiele więcej —

Screeny:

[Obrazek: gehLLIl.jpg]
[Obrazek: bKCPH6f.jpg]
[Obrazek: EdUQayl.jpg]
[Obrazek: Od5DskZ.jpg]
[Obrazek: eacRSkl.jpg]
[Obrazek: IBdVJKc.jpg]
[Obrazek: 59HTeaj.jpg]
[Obrazek: LqiFLqg.jpg]
[Obrazek: b1iMDt2.jpg]
[Obrazek: 3yCyJk7.jpg]
[Obrazek: 4LPp8wL.jpg]
[Obrazek: fwI2Hsm.jpg]

Chciałem jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy. Ogólnie to skorektowaliśmy całego moda, na ile się da, usuwając na przykład niepotrzebne wulgaryzmy itd., ale cały czas jesteśmy otwarci na zmiany, dlatego jeśli grałeś wcześniej w Edycję Rozszerzoną, czułeś, że coś zgrzyta, czegoś brakuje albo uważasz, że jakieś zadanie można by było zrobić lepiej, to tutaj Outlander stworzył dokument publiczny, w którym można się takimi rzeczami podzielić: https://docs.google.com/document/d/1f7Hs...TaYLw/edit
Możesz zasugerować swoje zmiany i realnie wpłynąć na końcowy efekt.

[Obrazek: zFtRxXG.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
Odpowiedz

Czym są dwie nazwy w tym wypadku? Według mnie najlepiej byłoby pozostać przy pierwotnej, bo jest najbardziej charakterystyczna, najbardziej rozpoznawalna i tak dalej. Zmienianie nazw powoduje dezorientację w przypadku "mniej ogarniających graczy".
Odpowiedz

Zgadzam się, osoby które są "mądre inaczej" nie skojarzą o co tak dokładnie chodzi. Mimo to wolałbym polski dubbing do LzGD.
Odpowiedz

Racja, ustaliliśmy, że to będzie po prostu Edycja Rozszerzona 2.0.

Odpowiedz

Dobrze wiedzieć, że są prowadzone większe prace nad modem (wiedziałem już wcześniej o tym ale było to na mniejszą skalę), już dodałem parę sugestii do strony z feedbackiem

<p><br></p>
Odpowiedz

I to się ceni.

Odpowiedz

Fajnie że będzie można zobaczyć tego z polskim dubbingiem jeden z lepszych polskich modów choć chętniej wolałbym zobaczyć Czas Zapłaty ale też jest fajnie
Odpowiedz

(07-02-2020, 17:20)Quasch napisał(a):  Racja, ustaliliśmy, że to będzie po prostu Edycja Rozszerzona 2.0.

To dobrze, a co z tzw. "ER Plus"? To jakiś submod niezależnie robiony do obecnej wersji ER? Bo z tego co kojarzę, to jego autor (jakiś Vincent) robi to z hihim12, więc w sumie wiadomo, czego można się spodziewać xD.
Odpowiedz

(07-02-2020, 21:42)Fabiosek napisał(a):  To dobrze, a co z tzw. "ER Plus"? To jakiś submod niezależnie robiony do obecnej wersji ER? Bo z tego co kojarzę, to jego autor (jakiś Vincent) robi to z hihim12, więc w sumie wiadomo, czego można się spodziewać xD.

Pierwsze słyszę.

Odpowiedz

Yup, to submod podobny np do tego, który zrobił Gravier do MT. Uznałem, że trzymanie jakichś śmiesznych praw do tego moda tylko dla siebie nie jest mi do niczego potrzebne. Vincent napisał kilkadziesiąt questów do starych ER. Ja w wersji 1.4.5 nie chciałem jednak wprowadzić wszystkich, bo już wtedy zacząłem sobie zdawać sprawę, że mamy problemy ze złym motywowaniem zadań (mówiąc krótko: w ER jest sporo zadań ot tak z dupy żeby były; później próbowałem tę sprawę ratować), a żadne z tych które napisał mnie nie porwało. Także Vincent wraz z jakimś skrypterem robią swojego submoda/questpack, który nie jest przeze mnie wspierany w żaden sposób i nie będzie to oficjalnym patchem ani nic. Uznałem, że jak chcą, to niech robią. Nic mi do tego.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości