Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

RETURNING 2.0 - Retoryka w rozmowach

(25-05-2018, 23:07)Hudof napisał(a):  To ten moment w którym poważnie zastanawiam się czy nie odinstalować tej modyfikacji,tracić  świadomie czas i nerwy... nie warto, a od  nowa to ja urwa zaczynał nie będę, o nie, na pewno nie.

Ja straciłem u Darona, Nagura, Cassi, Ramireza, Saturasa, Cardiffa i kogoś jeszcze, bo wiem, że od 7 nie miałem.
Od wszystkich innych z rozpiski już zdobyłem, a jestem na etapie początku 3 rozdziału.
Ta rozpiska nie jest kompletna, bo miałem Retorykę też od innych osób.
Reszta z czytania, książek i pulpitów. Obecnie mam 65.
Ale nie znam jeszcze języka Demonów. Nie czytałem jeszcze tych 7 pulpitów u Xardasa,
u Kreola nie czytałem pulpitu, u maga w wieży za 2 małymi trollami od Groma,
na bagnach tych pulpitów w starej siedzibie Y'Beriona.
Nie kupiłem też jeszcze wszystkich książek od magów, alchemików, czeladników i pewnie jeszcze jakieś
znajdę w trudno dostępnych kufrach, gdzie nie byłem.
Znalazłem dopiero I księgę Stonnosa od questa "Wyprawa magów ognia", a jest ich sześć.

Ja kończyłem I rozdział mając z tego co pamiętam Retorykę w granicach 27-28, a jak widzisz teraz 65,
a dociągnę pewnie do granicy ok 90.

[url=https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjJv8fL6qHbAhXFhiwKHZCIAAIQFggpMAA&url=http%3A%2F%2Fpl.gothic.wikia.com%2Fwiki%2FY%2527Berion&usg=AOvVaw3tYliMhCwfTBkIp-ZF1EYb][/url]
Odpowiedz

Nieco mnie uspokoilście, jutro rano podam ile dokładnie mam pkt.
Odpowiedz

No więc mam 22 retoryki  cry, czy jeszcze można coś z tym zrobić?

EDIT:

Zdobyłem u Ehnima, ale straciłem u Bromora, czyli teraz 23...
Odpowiedz

Lehmar (10). Możesz pożyczyć tysiąc złotych monet od Lehmara.
Cassius (15). Jeśli Attila zostanie zabity, nie możesz zapłacić Cassiusowi odszkodowania za jego śmierć.
Parlan (10) (15 na v.0065). Możliwość pozbycia się kary Parlana podczas nielegalnego wejścia do klasztoru.
Bromor (20). Możliwość obniżenia ceny za dziewczynę dla Skipa.
Wasilij (20). Możliwość przekonania Wasilija, by kupił stare monety po 2 złote za każdą.
Cassia (20). Dialog o Dzienniku Vatrasa, nie będziesz musiał kupować za 5000 złota na rynku.
Ramirez (25). Jeśli Atilla zostanie zabity, możesz uspokoić Ramireza, a on zgadzi się nauczać swoich umiejętności.
Bengar (30). Bengar da Bohaterowi 150 złota, kiedy dowie się, że Malaka wraca na farmę.
Wilk (30). Wilk poprosi o 300 złota za ochronę farmy Bengara.
Grimes (30). Grimes opowiada historię eliksiru "Płomień Eligora".
Nigel (30). Nigel może przyjąć 500 zamiast 100 złotych na promocję swojej transakcji w zadaniu „Obowiązek Sprzedawcy.”
Onar (30). Onar wyrazi zgodę na codzienne płace dla bohatera.
Pedro (30). Możesz dać Pedro zwykłą kiełbasę zamiast jagnięciny.
Ramirez (30). Odda za darmo Dziennik Vatrasa.
Kinjarts (35). Zdolność przechytrzenia Kinzhartsa, dając mu zwykłą rudę zamiast magicznej.
Igaraz (35). Igaraz obniży cenę papierów Babo do 200 sztuk złota.
Kreol (40). Pojawienie się ukrytej odpowiedzi, która pozwoli uniknąć gniewu nekromanty, jeśli Bohater przybył do niego przed czasem.
Crimson (40). Crimson zapłaci 10 monet za każdy samorodek złota.
Wąż (45). Możliwość przekonania Węża do pracy dla Bohatera w jego obozie jako górnik.
Greg (45). Możesz obniżyć cenę dostaw dla Magów Wody o połowę.
Valeran (50). Możliwość obniżenia wynagrodzenia dla Valerana jako menedżera do 35 sztuk złota.
Lord Hagen (50). Możliwość przekonania Hagena do zapłacenia nie 100, ale 200 sztuk złota za każdą dostawę rudy z Obozu Bezimiennego.
Onar (50). Onar zrezygnuje z dawnej wieży Dextera, bez czynszu.
Zjawa Stefan (50). Warunek dobrego zakończenia dla zadania "Przeklęta latarnia morska".
Samuel (50). Okazja, aby przechytrzyć bimbrownika i otrzymać przepis na "Szybki Śledź" za darmo.
Ur-Thrall (50). Dostęp do Kopalni.
Ferros (50). Możliwość poproszenia o pierścień rodzinny jako nagrodę za znaleziony miecz lub uzyskać premię +1 do siły, w zależności od sytuacji.
Hasim (50). Hasim zgadza się wziąć portfel Naruga, prosząc o butelkę rzadkiego wina.
Hodges (50). Hodges powie wszystko, że wie o zabójstwie Lothara w zadaniu "Mroczna Pajęczyna".
Pyrokar (60). Pyrokar zgadza się modlić za dusze piratów.
Snipes (60). Możliwość przekonania Snipesa do pracy dla Bohatera w jego obozie jako górnik.
Vakurov Shack (65). Zdolności rozpuszczania miedzianego siły ork eliksir pierścienia FERDA.
Loa (70). Możliwość kontynuowania zadania "Zapomniane wspomnienia Loi" i zaproszenie jej na piknik.
Ur Thrall (75). Ur-Thrall powie ci, gdzie szukać czarnej rudy.
Greg (80). Możliwość uzyskania zgody Grega na zaoferowanie paladynom pomocy w decydującej bitwie.

Poradnik z rpgrussia, translator. Kilka rzeczy może być niezrozumiałych.
Odpowiedz

Po udanym wyłganiu się przy próbie kradzieży (10-15 tak na oko) dostałem +1
Odpowiedz

Bo tak ma być co 10 wyłgań chyba jest +1 reto ten bonus nie ma żadnego limitu grając pod zreke można sobie dodatkowo podbijać retorykę

Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.
Odpowiedz

(29-05-2018, 21:37)Tizgar napisał(a):  Bo tak ma być co 10 wyłgań chyba jest +1 reto ten bonus nie ma żadnego limitu grając pod zreke można sobie dodatkowo podbijać retorykę

No to cymes  tylko że nikt o tym tu nie napisał.
Odpowiedz

(09-05-2018, 19:12)Siemekk napisał(a):  W zakładce z umiejętnościami lingwistycznymi.

Czy retoryka i inteligencja to to samo? Bo nie pisze mi nigdzie w umiejętnościach 'lingwistycznych' (nie znam słowa ale ok), gdzie jest retoryka.

//edit Dobra, znalazłem, jest troszkę niżej niż myślałem ;D

[Obrazek: comment_6QF5vikv4fUxxQ5ufs5T0WDpYEXBqEzR.gif]
Odpowiedz

(31-05-2018, 10:35)RoQus napisał(a):  
(09-05-2018, 19:12)Siemekk napisał(a):  W zakładce z umiejętnościami lingwistycznymi.

Czy retoryka i inteligencja to to samo? Bo nie pisze mi nigdzie w umiejętnościach 'lingwistycznych' (nie znam słowa ale ok), gdzie jest retoryka.

nie to nie to samo.. poszukaj retoryki tam gdzie masz umiejętności typu trofea/kopanie rudy/otwieranie zamków itd. a "lingwistyczne" oznacza umiejętności językowe..
Odpowiedz

Skąd zdobędę bryłkę rudy dla Kinzarthsa?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości