Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci

Jestem nekromanta, 2 rozdzial, wbilem do jarkendaru, ale ledwo co moge cos ubic, mam ten kostur od Xardasa i zbroje, demon ktorego nauczylem sie za 20pn i 10k chja robi pada od 2hitow pelzaczy, co robie nie tak? Poziom gothic
Odpowiedz

(18-05-2020, 22:33)Kassovitz napisał(a):  Jestem nekromanta, 2 rozdzial, wbilem do jarkendaru, ale ledwo co moge cos ubic, mam ten kostur od Xardasa i zbroje, demon ktorego nauczylem sie za 20pn i 10k chja robi pada od 2hitow pelzaczy, co robie nie tak? Poziom gothic
Napisz coś więcej, staty, poziom, na ilu pn grasz
Odpowiedz

26lvl
59pn zostalo
gram na 10pn/lvl
sila 74/34
zr 24/10
hp 654
mana 134
int 112
magiczna moc 3%
1h 6
2h 30
lub 11
kusza 10
doswiadczenie 100%
enemy hp 50%
enemy sila 100
ochrona wrogow 100%
mikstury odnowienia czasowe
bez pulapek, limitu snu,zmeczenia
przychod zlota 50%
Odpowiedz

malo many, wyexp Hubaxisa na czyms slabszym najpierw, jakies wilki, scierwojady cos takiego na khorinis
Odpowiedz

Praktycznie wybite mam slabe mobki, zostaly tylko wargi orki cieniostwory i trolle no i kosciaki
Odpowiedz

(19-05-2020, 16:10)Kassovitz napisał(a):  Praktycznie wybite mam slabe mobki, zostaly tylko wargi orki cieniostwory i trolle no i kosciaki
Niepotrzebnie pakowałeś w siłe i broń 2h tym bardziej grając pod 10PN.  Ale gra powinna Ci to jeszcze wybaczyć, pierwsze co to mana leży, ogarnij sobie set Drakila jak nie masz, naucz sie wydobycia rudy i ognikiem szukaj szczawi bo zgaduje że nie wyzbierane masz wszystko. Dodatkowo pamiętaj o incie z alchemii i tworzeniu run. Widzę, że masz tez 50% zarobku więc możesz mieć problem  z wykupem książek na inte, reotyrke i niektóre dają mane. A przydałyby się jakieś zwoje od Galahada, żeby Ci łatwiej było uzbierać szczawie i innie roślinki. Co do Jarkendaru, podbij mane i inta to będziesz dawał rade, nie wiem pod co idziesz tym nekromanta czy pod summony czy bruisera. Tak czy tak narazie skup sie na manie i statystykach. Później na spokojnie wyexploruj całe khorinis z tabliczek i roślinek i zrób to samo z Jarkendarem i raczej powinineś jeszcze odbić się od dna. Pamiętaj też o ciastkach na inte i mane, winach, starych tabliczkach. Dasz donate Vatrasowi 1k - 5 many, piwa coragona, ogólnie jest tego mnóstwo, dlatego many w Jarku powinienieś dobić nawet do 250-300. Myślę, że da rade na 10 Pn przed górniczą doliną jak nie lepiej.
Odpowiedz

Set drakila mam amulet i pierscien od magow ognia
jako nekro to planuje summony, i milo jakby ten hubaxis by sie przydal do czegos,
Rude wydobywam
czeladnik harada
miksturki wyuczone dopiero te najslabsze
mimo wszystko dzieki za tak bogata odpowiedz, zastanawiam sie nad nowa gra zeby ustrzec sie glupot typu 2h bron (przydaje mi sie, bo kosturem sciagam potworki ktore ida na 2 hity)
jakies czary sie uczyc? Mam strzal ciemnosci i swiatlo wiadomo, nad wilkami sie wstrzymuje i pomniejszym szkieletem
czy przy nowej grze zmieniac cos w ustawieniach gothica? czy takie ktore wybralem sa ok, zeby nnie bylo za latwo i nie bylo za trudno ?
Odpowiedz

(20-05-2020, 12:44)Kassovitz napisał(a):  Set drakila mam amulet i pierscien od magow ognia
jako nekro to planuje summony, i milo jakby ten hubaxis by sie przydal do czegos,
Rude wydobywam
czeladnik harada
miksturki wyuczone dopiero te najslabsze
mimo wszystko dzieki za tak bogata odpowiedz, zastanawiam sie nad nowa gra zeby ustrzec sie glupot typu 2h bron (przydaje mi sie, bo kosturem sciagam potworki ktore ida na 2 hity)
jakies czary sie uczyc? Mam strzal ciemnosci i swiatlo wiadomo, nad wilkami sie wstrzymuje i pomniejszym szkieletem
czy przy nowej grze zmieniac cos w ustawieniach gothica? czy takie ktore wybralem sa ok, zeby nnie bylo za latwo i nie bylo za trudno ?
Ogólnie granie magiem na poziomach gothic nie jest jakieś super ciężkie, tym bardziej jeśli łatwo można dołączyć do takiego maga ognia czy nekromanty. Jeśli Ci się chce możesz zacząc od nowa i ustawieniach wszędzie 100%. Zarobki nawet na 100% są w miare ok, bo w najnowszych skryptach rudy żelaza się wyczerpują ale jest ich na tyle dużo, że tej kasy w sumie masz akurat. Jeśli grasz pierwszy raz w returna AB, możesz nawet dać sobie 15PN z tego względu, że gra Ci większość błędów wybaczy i możesz ją naprawić. Za drugim razem jak będziesz przechodził dostosujesz sobie lepiej poziom trudności, bo wtedy będziesz wiedział więcej o grze, bonusach itp. Pamiętaj, że zawsze na początku gry nie musisz pakować w siłę ani 1 czy 2h bo walka z pochodnią w ręku wystarczy Ci  do dołączenia do jakieś gilidi i wtedy przeznaczasz PNy w rozwój(Jeżeli jednak będzie za ciężko, zawsze masz te 15 PN, żeby się wspomóc). Wszystko da się zrobić czarami, przemianiami, czy tą miksturą niewidzialności które się dostaje za 1 misję opiekuna. Nie zniechęcaj się, poczytaj o różnych bonusach, zastanów się nad swoimi krokami a będzie coraz lepiej Ci się grało i zobaczysz postęp, tylko czasami premyśl to co zrobisz i często zapisuj. Co do Hubaxisa, jeśli chcesz go mieć to jak najszybciej i ciągle z nim łaź i zabijaj potworki żeby się wyexpil, na początku jest słaby ale poźniej sam Ci orków będzie robił.
Podrzucam FAQ do AB może tam też coś ciekawego znajdziesz, powodzenia:
https://docs.google.com/document/d/1D5Tb...7ykKM/edit
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: kordas, 12 gości