Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[G2NK] Dirty Swamp 2.0 PL (zapowiedź)

Witam. Cos ruszylo moze z tym projektem ? Czekam na niego jak na zaden inny :D
Odpowiedz

W sumie ciekawa sprawa. Za chwilę będziemy testować nasz największy dubbingowy projekt, a nawet niczym specjalnym się nie pochwaliliśmy. Ludzie jeszcze nie wiedzą, z jakim sztosem będą mieli do czynienia. Ale ważne, że ja wiem. :D

[Obrazek: 89yzYBO.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
Odpowiedz

To kiedy wlatuje zapowiedź od Wagona? :D
Odpowiedz

W swoim czasie. Jeszcze czekam na to sprostowanie od Niemców.

Odpowiedz

To będzie nowa wersja od niemców?
Odpowiedz

(02-10-2020, 14:06)Dziqu napisał(a):  To będzie nowa wersja od niemców?
Na World of Gothic można zobaczyć, że robili lub robią nowszą czy nowsze wersje aniżeli 2.0 (coś ponad), chyba nawet nagrywali dodatkowe kwestie? Więc chyba tak.
Odpowiedz

Czy są jakieś nowe informacje dotyczące nowej wersji od Niemców?
Odpowiedz

Widzę że Plasquar gra w wersje 3.0, ta wersja zostanie wydana w PL?
Odpowiedz

No cóż, chyba czas na dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że polska wersja jest już właściwie gotowa, przynajmniej do testów. A zła, że nie będzie w Polsce wersji 3.0. Niestety sprawdziły się moje obawy — za dużo zmienili, żeby chciało mi się robić całość od nowa. Dobrze wiecie, że gdyby chodziło o same napisy, to nie byłby to problem, ale nie w przypadku, kiedy dubbing mamy już praktycznie gotowy.
Na pocieszenie dodam, że różnica między pierwotną wersją a 2.0 jest dużo, dużo większa niż między 2.0 a 3.0. Zresztą jak tak patrzę, sporo tych zmian jest kosmetycznych. 10 reakcji na złamanie wytrycha — okej, rozumiem i nawet szanuję. Ale 200 razy nagrywać „Hej, ty”? 500 razy nagrywać przywołanie wilka, byle tylko wypowiedzieć jego imię? Taka trochę dla mnie sztuka dla sztuki. Tak to się nie dziwię, że im wyszło więcej kwestii niż w Nocy Kruka.
Tak czy siak mogę zdradzić garść suchych faktów. Udało nam się skompletować największą i najlepszą obsadę do tej pory, z wieloma aktorami, których możecie kojarzyć gdzie indziej, przykładowo:

— Aleksandar Milićević (Paw z BoJacka, Chireadan z Wiedźmina)
— Bartosz Wesołowski (Guiliaume z Wiedźmina 3 KiW, Malloy z Brickleberry)
— Filip Przybylski (Barnes z Hearthstone, Doktor Cook z Heroes of the Storm)
— Ireneusz Załóg (Len z Króla Szamanów, Bzik z Lucky Luke’a)
— Janusz Zadura (Robin Hood z Legendy Sherwood, Fred z Cyberpunka)
— Maciej Więckowski (Lugos Siny z Wiedźmina 3, Dum Dum z Cyberpunka)
— Mateusz Kwiecień (Jin Sakai z Ghost of Tsushima, Frank z Cyberpunka)
— Oskar Hamerski (Zilliax z Hearthstone, Pożarsky z Heroes of the Storm)
— Paweł Krucz (Gniew z Darksiders 3, Trentin z Wiedźmina 3 KiW)
— Przemysław Glapiński (Damien z Wiedźmina 3 KiW, Steve z Brickleberry)

I wielu, wielu innych, bowiem dialogów tutaj jest więcej niż w naszych trzech ostatnich dużych projektach dubbingowych razem wziętych, tj. Cienie Przeszłości, Sythera i Świat Skazańców, gdzie — jak było obiecane — każda postać będzie miała innego aktora. Myślę, że spokojnie można tutaj mówić o rekordzie, bo nie przypominam sobie takiego przypadku nawet w oficjalnych produkcjach. W końcu potrzebna jest specyficznie napisana historia. Wiadomo, że na przykład w Legend of Ahssûn jest tych dialogów ciutkę więcej, ale to jest zupełnie inaczej poprowadzona gra. Mamy chociażby wielkie miasto, w którym jest pełno randomków mówiących to samo, a tutaj każdy NPC jest ważny. Wielu bohaterów towarzyszy nam przez całą grę i można się z nimi naprawdę zżyć. Nigdzie nie było tak potężnie rozpisanych postaci, dlatego tak zależało nam, żeby każda z nich była unikatowa.
Ogółem daje nam to kilkanaście tysięcy kwestii, a jeśli liczyć SVM-y, to przekroczymy te magiczne 20k (bo w sumie czemu mamy tego nie liczyć, skoro tyle przy tym siedzieliśmy?).
To oczywiście jeszcze nie oznacza dla nas końca prac. Przykładowo w trakcie testów Sythery zauważyłem, że gracz wyjątkowo często przechodzi obok Takisa, więc postanowiłem napisać nowy smalltalk charakterystyczny dla tej postaci.

[Obrazek: MvppApt.jpg]

Tutaj pewnie też będzie podobnie i będziemy nagrywać dodatkowe rzeczy w trakcie testów. Dla nas to są tak samo ważne rzeczy jak bezpośrednie dialogi, co mam nadzieję widać po wcześniejszych projektach.
tl;dr

Testy w styczniu.

Odpowiedz

Super. Jest do drugi mod, na który czekam najbardziej zaraz po LoA. Będzie niedlugo u Wagona zapowiedź modyfikacji?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości