Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[G2NK] Dirty Swamp 2.0 PL (zapowiedź)

Zależy. Z jednej strony ciekawe, a z drugiej nie. Osobiście nie robiłbym tego tworząc modyfikacje trzymając się raczej starych schematów - imienne postacie ważniejsze, a te nieimienne pod tło i mniej ważne, ale z bardziej rozbudowanymi rutynami i kwestiami, które choć nie wnosiłyby dodatkowych misji, to pozwoliły dowiedzieć się zawsze o sytuacji, poznać opinię z perspektywy każdej osoby (nie tak jak w Gothicu, gdzie pod parę npc były podpięte dokładnie te same kwestie i odpowiedzi, a co gorsza aktor dubbingowy).
Odpowiedz

Ten mod jest akurat o tyle specyficzny, że tutaj praktycznie nie ma randomków. Każda postać jest ładnie nakreślona i ma swoją własną historię, stąd chcemy zrobić tak jak w Sytherze, że jeden aktor podkłada głos tylko jednej postaci. Ostatnio robiłem sobie rozpiskę z ciekawości i wyszło, że pomaga nam przeszło setka dubbingerów, więc jest to jak najbardziej do zrobienia. Na razie idzie ładnie. Oczywiście nie zabieramy się do tego od tyłka strony, tylko jedziemy od największych postaci do najmniejszych.
Przy większych modach można też iść w drugą skrajność, dużo gorszą moim zdaniem, czyli każdy NPC jest podpisany imieniem od początku.

[Obrazek: zFtRxXG.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
Odpowiedz

Czas na miłą aktualizację: Po raz pierwszy zbliżamy się do przekroczenia magicznej bariery 10k kwestii. W sumie myślałem, że Returning będzie na tym tle pierwszy, no ale cóż…
Przy okazji ostatnio myślałem, jak moglibyśmy wznieść nasze lokalizacje na jeszcze wyższy poziom i wpadłem na pomysł, że urozmaicimy tzw. SVM, co pokazaliśmy na filmiku poniżej. Szczególnie tyczy się to kobiet, bo jednak dwa głosy na krzyż to trochę bida. 
Nie ukrywam, że inspirację stanowili dla mnie twórcy Legend of Ahssûn, którzy sami to u siebie wprowadzili i pokazali mi, jak to zrobić. 
Nie obiecuję, że dosłownie każda postać dostanie dodatkowe SVM, ale na pewno będzie to znaczna część. 
A w rolę głównego bohatera jakby co ponownie wcielił się niezawodny @Nathakis, którego znacie już z Cieni Przeszłości. :)

Odpowiedz

Jak wygląda stan prac na ten moment
Odpowiedz

10% kwestii 2,5 miesiąca temu, a będzie w przyszłym roku.
Odpowiedz

(29-09-2019, 18:49)Hudof napisał(a):  10% kwestii 2,5 miesiąca temu, a będzie w przyszłym roku.

Jakim cudem? Skoro @Quasch w #33-ej odpowiedzi  w marcu napisał, że została mu ostatnia postać xd
Odpowiedz

10k to nie 10%. Póki co ciśniemy dalej. Jak już to wszystko potniemy, to będzie większość zrobiona.

(29-09-2019, 19:07)Nuxemo napisał(a):  Jakim cudem? Skoro @Quasch w #33-ej odpowiedzi  w marcu napisał, że została mu ostatnia postać xd

Chodziło o tłumaczenie. A tłumaczenie jest już od dawna gotowe.

Odpowiedz

A w tym momencie jak wygląda stan prac
Odpowiedz

Zostało mi jeszcze jakieś 15 postaci do obsadzenia, takich konkretnych. Reszta to popierdółki, które mówią maks. kilka kwestii. Możemy się nimi równie dobrze zająć podczas testów.
Przypominam, że dosłownie każda postać dostanie innego aktora głosowego, nawet jeśli ma to być zmodyfikowany głos jak ork czy upiór.

Odpowiedz

A ile łącznie postaci jest w grze?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości