[G1] Świat Skazańców 2.0 PL (zapowiedź)

Ja też na ich miejscu wybrałbym same napisy, gdybym miał wybierać, tak jak to zrobili panowie od Pożegnania Białego Wilka. W życiu bym czegoś takiego dobrowolnie nie wsadził do własnej produkcji.

(26-10-2020, 19:48)Dziqu napisał(a):  Ten bot nadaje się tylko do śmiesznych przeróbek, nie do poważnej produkcji. Trzeba nie mieć gustu, żeby to się komuś podobało :D
Twórcy Kronik powiedzieli, że albo wyjdzie z dubbingiem albo bez, a syntezator podłożony pod postaci służy im do umilenia testów gry (żeby nie grać w głuchą produkcję) i wyłapania błędów językowych.

Myślę, że niezależnie od powagi zawsze opcjonalna wersja moda z syntezatorem nie byłaby złym pomysłem. Kto będzie chciał, ten wgra sobie dubbing bota, kto nie - ten będzie grał na cicho i grał w moda bez tego. Wilk syty i owca cała :D

Ja napiszę to, co pisałem już wcześniej (tu lub w innych miejscach): Jak ktoś twierdzi, że teraz będzie dubbing do każdej modyfikacji, że ten bot to złoto i tak dalej, to niech puknie się w głowę. Po pierwsze w Gothicu nie było tak dużo autorów, więc klepanie tych samych głosów do porzygu to nie jest dobry pomysł, po drugie jakość jest przeciętna i po dłuższym czasie może męczyć, a po trzecie NIKT NORMALNY tego nie użyje, z powodu jakości właśnie i kwestii moralnych. No i wygenerowanie sobie takiej kwestii to może i chwila, ale wycinanie, obrabianie, implementowanie do gry i testowanie tego wszystkiego zajmuje sporo czasu, o czym wielu pewnie sobie sprawy nie zdaje. Ale jestem pewien, że jedna czy dwie osoby zacznie się z tym bawić, ale na tym skończy, tak jak na tych wszystkich addonach, które kończyły się po pomysłach, ewentualnie wyszły tak gówniane, że nawet nikt nie zna ich nazw.

Choć sam zbytnio się nie znam, to uważam, że faktycznie ten bot głosowy nie nadaje się do udźwiękowienia modyfikacji, a jedynie testowania dialogów. No dobra, jeszcze jedną przydatną jego funkcją jest chociażby robienie przeróbek i parodii, które wychodzą genialnie, jak chociażby Gothic Prawdziwa Historia czytana przez wspomnianego bota.
Zaś co do samego moda, z niecierpliwością czekam na premierę i udostępnienie linku do pobrania. Oglądając stream Wagona widać, że włożyliście w niego kawał dobrej roboty!

Niby bot w wersji beta i sprawdza się nieco lepiej niż w przypadku wcześniejszych prezentacji bota. Jednak trzeba przyznać że to nie takie proste. Bo jakby ktoś użył bota do dobrej modyfikacji to nikt by nie narzekał, a że nie mają praw do głosu tych osób, to można by to wykorzystać do gównianych dialogów na które mało który z tych aktorów by się zgodził. Ale generalnie jak już bot wyjdzie nawet płatnie, to co to za problem żeby ktoś wykorzystał gotowy scenariusz i użył go by bot przeczytał wszystkie dialogi i umieścił w grze. Wydaje się to być kusząca propozycja dla małych modyfikacji. Ale jeśli chcieliby to jakoś komercyjnie to musieliby mieć zgodę tych aktorów i im za to płacić a wtedy cena byłaby tak wysoka że nikt z tego by nie korzystał, a z czegoś trzeba utrzymywać stronę na której to wszystko jest. Dobrowolny patron Od razu zmniejsza liczbę osób zainteresowanym wydawaniem na to pieniądze, nawet jeśli o 10% to nadal będzie ich mniej niżeli wczensiej. A wracając do tematu wątku, też wolałbym żeby mod wyszedł nawet w wersji demo od momentu gdy wagon zacznie streamy z tego. Byłoby to wygodniejsze a na pewno bardziej pro konsumenckie. Co z tego że dostaniemy moda jak wagon skończy? Odbiera to potencjalnych pobierających którzy nie mogąc grać oglądają streamy, a także tych którzy po streamach nie mają ochoty samemu zagrać, albo tacy co by zagrali gdy usłyszeli, ale sam fakt, że nie ma mosa tylko trzeba czekac to sobie odpuszczą, albo w ogóle jeszcze ci co jak będą mogli zagrać będą mieli akurat premierę nowych konsol i albo będą grać w asasyna valhalle albo w cyb... A nie to na 10 grudnia przenieśli, ale i tak ludzie mają masę rzeczy do ogrywania w listopadzie, a wy im dajecie jeszcze moda w tym samym okresie, jakby mod miał premiere w niedzielę jak ten pierwszy live był zapowiadany podobno, to ludzie mieliby jeszcze czas go przejść, a tak to dupa. :/

Niby śledzicie temat, a ciągle wam trzeba pisać to samo. Nudne się to już robi.

Klik

Było mówione, że będzie pod koniec tygodnia, to będzie. Na razie jest dobrze. Zero crashów i parę bugów, ale to bardziej przez nieznajomość pewnych rzeczy, na przykład konieczność zablokowania sobie FPS-ów, żeby móc wskakiwać na półki. Naprawdę niebo a ziemia w porównaniu z tym, co było jeszcze 2 miesiące temu. Good job @Orik
W międzyczasie ogarniamy jeszcze parę rzeczy, na przykład osiągnięcia.

Panowie, dajcie już spokój z tematem wydania moda dla graczy w późniejszym terminie, bo to do niczego nie prowadzi. Cieszmy się, że premiera już niedługo i nie szukajmy na siłę dziury w całym.

Przyznam, że nie czekałem tak chyba na zagranie w żadnego moda od czasów Mrocznych Tajemnic za dzieciaka :D Specjalnie odkładałem ponowne przejście Gothica, bo czekałem właśnie na ŚS 2.0. Z niecierpliwością oczekuję oficjalnej premiery :D 

Mam jeszcze takie pytanko, czy ewentualne ulepszenia graficzne będą jakoś znacząco wpływać na wydajność? Bo najwygodniej byłoby mi ograć na starym lapku, którego mam częściej pod ręką, a na nim mody boostujące grafikę często powodują spadki FPSów (na L'hiverze do dwójki mam pokaz slajdów).

Wystarczy usunąć jeden plik i gra będzie wyglądała i chodziła jak surowy Gothic.

Jaki mniej więcej czas do wydania? Widzę streamy wagona, zapowiedzi, forum ale nigdzie nic nie ma czy to będzie zaraz czy za miesiąc czy za pół roku.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości