Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[G2NK] L’Hiver DE 2.0 — Opis modyfikacji
Pełna lokalizacja PL 

[Obrazek: WeMz60h.png]
Opis modyfikacji:

L’Hiver to modyfikacja, która nie dodaje nowych zadań, ale za to zmienia świat gry nie do poznania. A czym charakteryzuje się alternatywa od Niemców? Przekonaj się sam! Ogólną listę zmian znajdziesz tutaj: https://marcellopaetzold.weebly.com/l-hi...de-20.html

[Obrazek: TC0uawz.jpg]

Prezentacja:

>>> Download <<<

Polecamy również alternatywny download narzędziem Spine: Link.

Zanim zaczniesz narzekać na błędy typu Access Violation, zajrzyj tutaj: Klik

Autorami modyfikacji są Marcello i unknown111.

Credits:

Tłumaczenie, reżyseria i testy: @Quasch
Edycja końcowa audio: @Nathakis
Nowe kwestie dograli Aleksander Orsztynowicz-Czyż, Anonimowy Lektor, Artur Ziajkiewicz, Borys Szafran, Cezary Ilczyna, Filip Przybylski, Jorguś Pugacz, Krzysztof Buratyński, Maciej Więckowski, Marcin Tadeusz, Sebastian Machalski, Wiesław Kolbusz i Wojciech Masiak.

Nie ma i nie będzie żadnych zmian względem niemieckiej wersji, gdyż całość została zrobiona DialogGetterem.

[Obrazek: TMR37rg.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
Odpowiedz

Wytłumaczyłby mi ktoś czym się różnia obie wersje??
Odpowiedz

Obie czyli? Bo jest ich przynajmniej kilka. Poza tym w prezentacji wymieniłem najważniejsze rzeczy z listy.

[Obrazek: TMR37rg.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
Odpowiedz

L'hiver ma 3 wersje o czym była mowa kilkukrotnie

Wersja 1.2 czyli tak zwany orginal jest to wersja rosyjska, PL wersje mamy 1.1u ktora bazuej na swiecie z rosyjskiej wersji 1.1 (ten dopisek U to jest po prostu dodatkowa latka ktore poprawia bledne logiczne dla Polskiej wersji nic typu gamechanger) wersja 1.2 obecnie nie jest tlumaczona i prawdopodobnie nie bedzie.
Wersja 1.6 czyli wizja Angielska uznawana jest za ta najlepsza, bo w  bardzo dobry sposob rozwiazuje problmy wersji orginalnej nie chodzi o problemy typowo techniczne mamy jej wersje PL rowniez jako 1.6  bazuje ona na swiecie lhivera z wersji 1.1 jest ona rozwijana i przyszla wersja 1.7 ma juz bazowac na swiecie z lhivera 1.2
Wersja 2.0 czyli wizja Niemiecka, niestety nie moga o niej nic powiedzec bo jej nie znam ale nie jest  oniej glosno na  scenie  miedzynarodowej  z powodu wersji angielskiej ktora wyparła reszte.

Czy jest sam L'hiver? to wiadomo i to sie tyczy kazdej jego wersji mam nadzieje ze neimieckiej tez, czyli jest to mod typu Addon albo nawet soft addon bo zmiany sa na pozomie technicznie i odbioru samej gry,  fabularnie zmian brak zadnych nowych questów,  zas 1 zostal usuniety z powodów logicznych,  mod rozszesza kazdy z 3 głownych zenów o nowe miejsce itp,  zmiany sa w kazdym systemie gry: crafting, walka  rozowj postaci itp itd. Mod tez  wizualnie poptawia gre i podnosi znaczaco poziom trudnosci,  wiedza z g2nk jest  nieprzydatna, trzeba sie uczyc gry na nowo przy pierwszym podejsciu i robic to z głowa,  mod raczej kierowany w strony weterenów w pełnym znaczeniu tego słowa.
Odpowiedz

Dawno już w L'Hivera nie grałem. Może kiedyś sobie zagram w ten cuś :D Wygląda nieźle. Propsy.
Odpowiedz

Grałem chwilę w L'hiver, ale jakoś mnie odrzuciło, ale ten mod od Niemców wydaje się interesująca. Ogram pewnie i zobaczę
Odpowiedz

Odpaliłem na szybko, więc nie jest to recenzja, bo chciałem sprawdzić jak to wygląda i od razu mogę powiedzieć że jest lepiej od innych wersji które grałem. Jest o wiele łatwiej i nie jest to aż tak przekombinowane jak wersja rosyjska, działa to bardzo płynnie nawet z dx11. No i najważniejsze to sprawdziłem Górniczą Dolinę. W końcu nie jest ona porośnięta zielenią a Stary Obóz prezentuje się znacznie lepiej. Co ciekawe na samym początku można zdobyć zardzewiały dwuręczny miecz który wymaga jedynie 15 punktów siły, a zaraz obok niego leży pas +5 do siły, jak i również zardzewiał krótki miecz wymaga jedynie 5 punktów siły. Gdyby nie to że dopiero co skończyłem Nostalgic Edition to pewnie bym przeszedł tego moda
Odpowiedz

Ja też słowo napiszę i w 100% potwierdzę post kolegi wyżej.

Zacząłem grać w L'Hivera i jestm bardzo pozytywnie zaskoczony i w moim subiektywnym odczuciu wszystkie inne mody się chowają.
Nie jest wcale tak trudno, na poziomie łatwym w początkach gry jest nawet łatwiej od tradycyjnej NK, ale to w znacznej mierze może być zasługa wspomnianego zardzewiałego miecza dwuręcznego, który na starcie gry naprawdę robi robotę.
Dopiero wchodzę do miasta, a już wbiłem 3 levele i mam... 45 PN :D bo na łatwym jest po 15 PN co być może będzie oznaczać, że będzie można nieco bardziej uniwersalnie rozwinąć postać, a wydanie każdego PN na obdzieranie ze skór czy kucie broni nie będzie się wiązało z takimi wyrzutami sumienia.

Sam świat robi piorunujące wrażenie i naprawdę warto było czekać na tę edycję. Choć zaznaczam że jestem dopiero w początkach gry, ale że ciekawość zwyciężyła to przez dokokszenie postaci na kodach zwiedziłem chwilę nowe przejście do Górniczej Doliny, zanim wróciłem do właściwej rozgrywki.

Jedyny minus jaki na razie zauważyłem jeśli chodzi o świat, to w jaskiniach trochę przesadzono chyba z roślinnością, ale na szczęście w niczym to nie przeszkadza.
Zwłaszcza że jak pisze kolega wyżej, poprawiono Zamek w GD i już nie jest taki zielony, jak we wcześniejszej edycji.
Odpowiedz

Gram już kilkanaście godzin. Jestem w drugim rozdziale i zwiedziłem większość wyspy Khorinis, Jarkendar i teraz jestem w GD gdzie zbieram dowody na istnienie smoków. 

Powiem tak: gierka daje radę nawet bez DX11, ale z nim to jest czysta poezja. Nie mógłybm już grać w czystego G2NK. Ostatnio widziełem na yt jak gostek gra z randomizerem ale na podstawce.
Tekstury itp. są tak ochydne, że po ostatnich doświadczeniach aż odrzucają. No i nie przekombinowana treściowo jak np. Returning AB. Ruscy naćpali dodatkowej zawartości jak pijany gnom.
Odpowiedz

Powtarzam się, ale po dojściu do 3 rozdziału po obcowaniu trochę z tym modem naprawdę stwierdzam że jest super i w przeciwieństwie do innych modów (Atariar, VarusBiker, Nostalgic) faktycznie wolę tego moda od czystej Nocy Kruka, jest naprawdę rewelacyjny.

W stosunku do innych, wymienionych wcześniej modów, chyba jedyny dla mnie brak (do końca 2 rozdziału) to... Lothar. Tak wiem, to totalna pierdoła i detal, ale to właśnie detale budują klimat i legendę dwóch pierwszych części Gothica.
Pomijając już że Lothar znowu (w sensie że jak w podstawce) ma śmieszną wykałaczkę zamiast porządnego dwuręcznego miecza, to niestety nie dodano mu tego dodatkowego oryginalnego dialogu, który był w Nostalgic. Liczyłem że skoro dodano oryginalny zamysł przeniesienia Hagena do twierdzy, to i ta kwestia się pojawi.
I jak narazie przy ogromnie zalet tego moda, to jedyny mankament jaki zauważyłem w stosunku do podstawki, czy raczej w stosunku do innych modów. Na szczęście nieistotny.
Ale gdyby miałą być jakaś łatka czy patch do tego moda, to może warto to poprawić, choćby przekopiowywując z Nostalgica czy coś w ten deseń.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: pakerson, 5 gości