Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci

Mam takie pytanka (gram na poziomie legendarnym) :
1. Skoro nie warto marnować punktów nauki na HP to czy powinienem zjadać ciasta itd. od razu? To samo się tyczy takich przedmiotów jak np. Piwo Coragona, które zwiększa HP.
2. Czy warto się uczyć pozyskiwania WSZYSTKICH trofeów?
3. Jak są te przedmioty od NPC , czy też mikstury, zwiększające max Siłę czy inne tego typu statystyki, to czy warto je od razu "zjadać" czy nie?
4. Otrzymałem niedawno misję od gildii zabójców na zabicie Lehmara, kiedy warto ją wykonać tak aby nie stracić jakichś questów?
5. Czy warto już wydać Fernando za handel z bandytami? Czy będzie jakiś lepszy moment?
6. Używam El Bastardo i mam 30% walki jednorękiem, ale planuje iść w kierunku Orkowej Broni czyli również Broni Dwuręcznej, jak powinienem teraz rozdawać punkty nauki? Bo z tego co raz widziałem to one są ponoć jakoś połączone, i że mogę przepłacać punkty nauki bez sensownie. Niech mi to ktoś wyjaśni, proszę.
7. Skąd mam wiedzieć, który kufer ma na sobie pułapkę? Czy można jakoś jej zapobiec? Od czego to zależy?
8. Czy po przeczytaniu książki warto ją od razu oddać do Gallahada?
9. Czy warto się uczyć kradzieży kieszonkowej gdy gra się pod siłę? Czy w Returningu nie jest tak jak w G2NK zależne od zręczności?
Odpowiedz

Ta potka na zręczność to jest wyłącznie do nauczenia za 20PN u jakiegoś alchemika, czy jest gdzieś na nią recepta?
Odpowiedz

(20-05-2018, 01:07)Toushirou napisał(a):  Mam takie pytanka (gram na poziomie legendarnym) :
1. Skoro nie warto marnować punktów nauki na HP to czy powinienem zjadać ciasta itd. od razu? To samo się tyczy takich przedmiotów jak np. Piwo Coragona, które zwiększa HP.
3. Jak są te przedmioty od NPC , czy też mikstury, zwiększające max Siłę czy inne tego typu statystyki, to czy warto je od razu "zjadać" czy nie?
4. Otrzymałem niedawno misję od gildii zabójców na zabicie Lehmara, kiedy warto ją wykonać tak aby nie stracić jakichś questów?
5. Czy warto już wydać Fernando za handel z bandytami? Czy będzie jakiś lepszy moment?
6. Używam El Bastardo i mam 30% walki jednorękiem, ale planuje iść w kierunku Orkowej Broni czyli również Broni Dwuręcznej, jak powinienem teraz rozdawać punkty nauki? Bo z tego co raz widziałem to one są ponoć jakoś połączone, i że mogę przepłacać punkty nauki bez sensownie. Niech mi to ktoś wyjaśni, proszę.
7. Skąd mam wiedzieć, który kufer ma na sobie pułapkę? Czy można jakoś jej zapobiec? Od czego to zależy?
9. Czy warto się uczyć kradzieży kieszonkowej gdy gra się pod siłę? Czy w Returningu nie jest tak jak w G2NK zależne od zręczności?

1) Możesz pić od razu
2) Tak
3)
Bonusy Żywności

Żywność
[spoiler]
-Jabłka – Ilości 50 – Premia +1HP
-Ser – Ilość 50 – Premia +2HP
-Kiełbasa – Ilość 25 – Premia +2HP
-Szynka – Ilość 25 – Premia +5HP
-Chleb – Ilość 50 – Premia +1HP
-Pieczeń – Ilość 50 – Premia +1 Siła 
-Gulasz mięsny – Ilość 2 - Premia +1 Mana 
-Ostryga – Ilość 20 – Premia - +1HP
-Mleko – Ilość +1HP oraz +1 Wytrzymałość
-Piwo – Ilość 50 – Premia +2HP
-Wino – Ilość 50 - +2 Mana 
-Ryba – Ilość 40 – Premia +1 Zręczność
Zupy

-Zupa Grzybowa – Ilość 2 – Premia +2HP
-Zupa z Żółwia – Ilość 5 – Premia +1 Siła
-Zupa rybna – Ilość 40 – Premia +1 Zręczność
* - Zupy gotuje się w kotle
** - Gotowania zup może nauczyć Edda 
*** - Może nam też gotować niektóre zupy
Gulasz

-Gulasz Mięsny – Premia +1 Mana
-Gulasz z Mięsa Kopacza – Premia +1 Ochrony przed magią
-Gulasz z Ciemnych Grzybów – Premia +1 Mana 
* - Premie z gulaszy można uzyskać wielokrotnie. Jeden gulasz = Jednorazowa premia
** - Gulasz mięsny daje premie tylko raz (Patrz tabela „Żywność”
*** - Gotowania gulaszy/zup uczy Snaf w Jarkendarze
Ciasta

-Szarlotka – Składniki : 25 jabłek, 5 bochenków chleba, ser, woda, serafis – Premia +1HP
-Mięsnyplacek (?) – Składniki : 25 kawałków surowego mięsa, 5 bochenków chleba, dwie butelki mleka, butelka wódki – Premia +1 Siła 
-Grzybowe ciasto - 5 mięs kopacza, 5 bochenków chleba, trzy kawałki sera, butelka wina – Premia +2 Mana
-Rybie ciasto/placek – Składniki : 20 ryb, 5 bochenków chleba, 2 butelki wódki, serafis – Premia +1 Zręczność
* - Tak jak u gulaszy, jedno ciasto = jeden bonus. Ciasta można piec w piekarniku na farmie Onara. 
** - Pieczenia ciast uczy Thekla, na farmie Onara. 
*** - W piekarniku można upiec wszystkie mięsa / mięsa chrząszcza itp. 
Kompoty

-Kompot z owoców leśnych – Składniki : 30 leśnych jagód lub dzikich jagód (Ciężko było mi przetłumaczyć), roślina lecznicza – Premia +10HP
-Kompot z dzikich jagód – Składniki : 30 owoców leśnych, korzeń terapeutyczny (Też nie wiedziałem jak dokładniej przetłumaczyć) – Premia +10HP 
* - Jeden kompot = Jeden bonus, można ich przygotować kilka. 
** - Gotowania kompotów uczy Cliff w zamku paladynów w Górniczej Dolinie. 
*** - Może on również gotować nam kompoty.
Specjalna żywność

-Rum Skipa – Premia ++1 Siła oraz +Zręczność – Do otrzymania w zadaniu „Nowa broń dla Skipa”
-Piwo Coragona – Premia +2HP oraz +1 Mana – Do zdobycia po oddaniu Coragonowi jego sreber i księgi rachunkowej Lehmara. 
Specjalny Alkohol

- Gin – Składniki : 10 butelek wódki – Premia +3 Mana
-Młot Lou – Premia +3 Mana 
* - Bonusy od alkoholu są jednorazowe, po otrzymaniu premii nie zdobędziemy jej drugi raz. 
** - Przepis na młot Lou daje nam Snaf jeżeli zgodzimy się pomóc mu w przygotowaniu Ognistego Gulaszu. Przepis na Podwójny Młot Lou znajdziemy na zapleczu karczmy, za zamkniętymi drzwiami. Klucz zdobędziemy z ciała jednego z błotnych węży podczas polowania z Loganem.
*** - Oddając receptury na Młoty Lou Samuelowi w obozie piratów możemy kupować je u niego w nieograniczony ilościach. 

[/spoiler]
Można wszystko używać od razu

4) Dopiero jak wykonasz zadanie dla Parlana,
5) Możesz bez najmniejszych problemów
6) Według uznania, ale nie dawaj do 100% procent, bo zawsze trafi się jakaś tabliczka i doda Ci 1 i wydasz tylko niepotrzebnie punkty.
7) Najlepiej zapisuj przed otwarciem każdej skrzyni. Zależy to od zręczności. Jeśli się zapalisz to znaczy, że jest pułapka.
8) Można, ale jak dobrze pamiętam to ktoś u assasynów je odkupuje.
9) Tego nie wiem, za bardzo. Ale nieraz się przydaje do zadań. Ja mam trochę zręczności więc nie wiem ja to do końca działa jak jest jej mało.
Co zrobić w misji "Nocne szelesty", bo szukam w tej jaskini w różnych porach nocy i nic nie znalazłem, żadnego cienia ani nic?
Odpowiedz

zamień się w chrząszcza i wejdzie do niej w nocy :P

Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.
Odpowiedz

Witam, mam 34 poziom, gram najemnikiem. Mam 200/156 siły i 77% 1h. Jestem w 2 rozdziale przed wejsciem do GD. Czy juz zostawiać punkty na naukę bronią 2h, czy skupiać się dalej na grze i maksowaniu 1h?
Odpowiedz

Witam, mam pytanie. Jak się nauczę 100 walki 1h i potem wrzuce tabliczki i inne premie to będę miał z 115% walki 1h. Pytanie czyte 15% coś daje? Aaa i kiedy warto zabić Canthara? (zadanie od asmala)
Odpowiedz

(20-05-2018, 09:35)Psimek napisał(a):  Witam, mam pytanie. Jak się nauczę 100 walki 1h i potem wrzuce tabliczki i inne premie to będę miał z 115% walki 1h. Pytanie czyte 15% coś daje? Aaa i kiedy warto zabić Canthara? (zadanie od asmala)

1. nic nie daje
2. ponoć coś tam z gildią kupców jest związane ale tak to możesz ubić od razu tylko musisz pamiętać że do końca wątku zabójców Halvor nie będzie skupował srebra i złota
Odpowiedz

(20-05-2018, 09:48)BishopBS napisał(a):  
(20-05-2018, 09:35)Psimek napisał(a):  Witam, mam pytanie. Jak się nauczę 100 walki 1h i potem wrzuce tabliczki i inne premie to będę miał z 115% walki 1h. Pytanie czyte 15% coś daje? Aaa i kiedy warto zabić Canthara? (zadanie od asmala)

1. nic nie daje
2. ponoć coś tam z gildią kupców jest związane ale tak to możesz ubić od razu tylko musisz pamiętać że do końca wątku zabójców Halvor nie będzie skupował srebra i złota

Do konca watku LUB jak jestes nekro to mozesz go zastraszyc ze zamienisz go w szkieleta xd
Odpowiedz

(20-05-2018, 04:33)revynar napisał(a):  
(20-05-2018, 01:07)Toushirou napisał(a):  Mam takie pytanka (gram na poziomie legendarnym) :

1) Możesz pić od razu
2) Tak
3)
Bonusy Żywności

Żywność
[spoiler]
-Jabłka – Ilości 50 – Premia +1HP
-Ser – Ilość 50 – Premia +2HP
-Kiełbasa – Ilość 25 – Premia +2HP
-Szynka – Ilość 25 – Premia +5HP
-Chleb – Ilość 50 – Premia +1HP
-Pieczeń – Ilość 50 – Premia +1 Siła 
-Gulasz mięsny – Ilość 2 - Premia +1 Mana 
-Ostryga – Ilość 20 – Premia - +1HP
-Mleko – Ilość +1HP oraz +1 Wytrzymałość
-Piwo – Ilość 50 – Premia +2HP
-Wino – Ilość 50 - +2 Mana 
-Ryba – Ilość 40 – Premia +1 Zręczność
Zupy

-Zupa Grzybowa – Ilość 2 – Premia +2HP
-Zupa z Żółwia – Ilość 5 – Premia +1 Siła
-Zupa rybna – Ilość 40 – Premia +1 Zręczność
* - Zupy gotuje się w kotle
** - Gotowania zup może nauczyć Edda 
*** - Może nam też gotować niektóre zupy
Gulasz

-Gulasz Mięsny – Premia +1 Mana
-Gulasz z Mięsa Kopacza – Premia +1 Ochrony przed magią
-Gulasz z Ciemnych Grzybów – Premia +1 Mana 
* - Premie z gulaszy można uzyskać wielokrotnie. Jeden gulasz = Jednorazowa premia
** - Gulasz mięsny daje premie tylko raz (Patrz tabela „Żywność”
*** - Gotowania gulaszy/zup uczy Snaf w Jarkendarze
Ciasta

-Szarlotka – Składniki : 25 jabłek, 5 bochenków chleba, ser, woda, serafis – Premia +1HP
-Mięsnyplacek (?) – Składniki : 25 kawałków surowego mięsa, 5 bochenków chleba, dwie butelki mleka, butelka wódki – Premia +1 Siła 
-Grzybowe ciasto - 5 mięs kopacza, 5 bochenków chleba, trzy kawałki sera, butelka wina – Premia +2 Mana
-Rybie ciasto/placek – Składniki : 20 ryb, 5 bochenków chleba, 2 butelki wódki, serafis – Premia +1 Zręczność
* - Tak jak u gulaszy, jedno ciasto = jeden bonus. Ciasta można piec w piekarniku na farmie Onara. 
** - Pieczenia ciast uczy Thekla, na farmie Onara. 
*** - W piekarniku można upiec wszystkie mięsa / mięsa chrząszcza itp. 
Kompoty

-Kompot z owoców leśnych – Składniki : 30 leśnych jagód lub dzikich jagód (Ciężko było mi przetłumaczyć), roślina lecznicza – Premia +10HP
-Kompot z dzikich jagód – Składniki : 30 owoców leśnych, korzeń terapeutyczny (Też nie wiedziałem jak dokładniej przetłumaczyć) – Premia +10HP 
* - Jeden kompot = Jeden bonus, można ich przygotować kilka. 
** - Gotowania kompotów uczy Cliff w zamku paladynów w Górniczej Dolinie. 
*** - Może on również gotować nam kompoty.
Specjalna żywność

-Rum Skipa – Premia ++1 Siła oraz +Zręczność – Do otrzymania w zadaniu „Nowa broń dla Skipa”
-Piwo Coragona – Premia +2HP oraz +1 Mana – Do zdobycia po oddaniu Coragonowi jego sreber i księgi rachunkowej Lehmara. 
Specjalny Alkohol

- Gin – Składniki : 10 butelek wódki – Premia +3 Mana
-Młot Lou – Premia +3 Mana 
* - Bonusy od alkoholu są jednorazowe, po otrzymaniu premii nie zdobędziemy jej drugi raz. 
** - Przepis na młot Lou daje nam Snaf jeżeli zgodzimy się pomóc mu w przygotowaniu Ognistego Gulaszu. Przepis na Podwójny Młot Lou znajdziemy na zapleczu karczmy, za zamkniętymi drzwiami. Klucz zdobędziemy z ciała jednego z błotnych węży podczas polowania z Loganem.
*** - Oddając receptury na Młoty Lou Samuelowi w obozie piratów możemy kupować je u niego w nieograniczony ilościach. 

[/spoiler]
Można wszystko używać od razu

4) Dopiero jak wykonasz zadanie dla Parlana,
5) Możesz bez najmniejszych problemów
6) Według uznania, ale nie dawaj do 100% procent, bo zawsze trafi się jakaś tabliczka i doda Ci 1 i wydasz tylko niepotrzebnie punkty.
7) Najlepiej zapisuj przed otwarciem każdej skrzyni. Zależy to od zręczności. Jeśli się zapalisz to znaczy, że jest pułapka.
8) Można, ale jak dobrze pamiętam to ktoś u assasynów je odkupuje.
9) Tego nie wiem, za bardzo. Ale nieraz się przydaje do zadań. Ja mam trochę zręczności więc nie wiem ja to do końca działa jak jest jej mało.

Co zrobić w misji "Nocne szelesty", bo szukam w tej jaskini w różnych porach nocy i nic nie znalazłem, żadnego cienia ani nic?

Ok. Dzięki wielkie za odpowiedź ! :D
Odpowiedz

Hmm dziwne, jadłem te zupy grzybowe, rybne czy z żółwia w dużych ilościach i nie dostałem ani jednej premii. Nie wiem czym jest to spowodowane.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości