Bractwo Spolszczenia
Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci [AB] - Wersja do druku

+- Bractwo Spolszczenia (https://bractwospolszczenia.pl)
+-- Dział: Bractwo Spolszczenia (https://bractwospolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Dział: Pobieralnia (https://bractwospolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Dział: Returning 2.0 Alternative Balance (https://bractwospolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci [AB] (/showthread.php?tid=693)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci [AB] - Quasch - 28-02-2019

Temat do dyskusji na temat rozwoju postaci, czyli np. do której gildii dołączyć, w co pakować, jaki ekwipunek do tego i tak dalej.

RE: Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci [AB] - Vanaadis - 28-02-2019

Ktoś może się jakoś konkretnie wypowiedzieć o magach w tym AB, bo z tego co wiem opinie są różne.

Grałem w R2.0 jako wojownik 2h i pod zręczność, a teraz chciałbym spróbować magiem, tylko zastanawiam się, którym magiem nie będę się męczył grając, bo nie ukrywam, że granie magiem w Gothicu jest dla mnie czymś obcym.

RE: Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci [AB] - Majes - 28-02-2019

Jeżeli chodzi o temat maga w AB , to jest lepiej on ogarnięty , masz nowe zaklęcia i każdy w sumie mag jest spoko. Trzeba tylko pamiętać o zabawie z robieniem wyższego poziomu run ( co sam ogarnąłem jakiś czas później) rozwalamy na części pierwsze kamienie runiczne jeżeli dobrze ogarnąłem i potem je składamy na większe kamienie runiczne którego służą nam do robienia run z wyższych kręgów magii , wbijaniu inteligencji masz regen many , moc magiczną itd . Jeżeli nie dowalisz jakiegoś chorego poziomu to raczej sobie poradzisz.

RE: Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci [AB] - Pieskov - 28-02-2019

W podstawowym Returnie tez było to rozbijanie kamieni.
A co do czeladników, to tez ogarniete cos jest, czy Harad > Wszystko znowu?

No nieźle , akurat nie grałem magiem w zwykłego Returninga ale dobrze wiedzieć :P
Co do czeladnika to raczej bez zmian Harad , dodatkowo ma pod domkiem ciekawą piwniczkę w której książka jest z 5% więcej ostrzenie daje :) ale to w 3R i trzeba spełnić jakieś tam jego wymagania sprzedać mu ileś mieczy itd. Każdy mistrz ma swoją piwniczkę z czymś tam.

Na takim koszmarze np. bardziej się opłaca robić Bełty / Strzały których uczy Niclas i sprzedawać je po prostu :P

Widziałem Twój test maga wody Majes i po nim mam mieszane uczucia co do gry magiem, chociaż chciałbym jednak spróbować, bo to coś nowego dla mnie.
Jakoś konkretnie, łopatologicznie może ktoś wypisać jak grać tym magiem, szczególnie na początku i jak to wszystko rozwijać, żeby miało ręce i nogi? Zamierzam grać na poziomie normalnym, nie lubię się męczyć. :)

Wiesz co ten test to była porażka z mojej strony , nie ogarniam magów przyznam się bez bicia , i potem Ventrue mi wyjaśnił na PW jak to wygląda i ma naprawdę fajne zaklęcia w 3 kręgu magii już :) tylko tak jak pisałem wyżej trzeba kamienie rozkładać i zrobić większe żeby zrobić te lepsze runki maga wody np :)

Co do maga to z tego co wiem mogę się mylić wiadomo :
To warto jak się zostanie nowicjuszem przeczytać wszystkie książki bodajze dodatkowa inteligencja , mamy różne sposoby na wbijanie ten inteligencji / dary od bogów / jakieś ciasta z miodem etc
Wiadomo Mana się przyda / regeneracja jej dużo kamieni runicznych i składanie ich w większe to też chyba coś na zasadzie kowalstwa które daje silę to daje state inta bodajże dla maga w tym wypadku ?

Ja też nie mam pojęcia o tych magach w returningu, dlatego myślę, że fajnie jakby ktoś zaznajomiony z tym opisał jak w ogóle zacząć grę magiem i jak go rozwijać od początku i na czym się skupiać dalej. Sądzę, że sporo osób by z tego skorzystało, bo mag wydaje się być ciekawy, ale dla kogoś kto zawsze gra wojownikiem może być ciężko samemu ogarnąć czego się uczyć, jak rozwijać inteligencje, manę itp.

RE: Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci [AB] - Ventrue - 28-02-2019

Mag to najłatwiejsza gildia. Inteligencja z alchemii i tworzenia run plus kostur i pasy dające jej w opór.

RE: Returning 2.0 Balans Alternatywny - Spolszczenie [Linki,Instrukcja,Galeria] - Krz60bl - 28-02-2019

Czy teraz mozna normalnie grac nekromanta?

I czy to jest ta wersja returna gdzie jest nowa lokacja z Krukiem?